Upravit stránku

Příběh Vlastimila Talandy

JAK SE Z VELITELE V ARMÁDĚ STÁT JEDNATELEM REALITKY A ZŮSTAT NORMÁLNÍ.

Velitel hradní stáže, ostřílený realitní makléř nebo milující manžel a tatínek. To všechno je náš Vlasta! Před čtyřmi roky si přidal ještě jednu důležitou roli – majitel a jednatel společnosti TALANDA Invest. A právě v té ho vy můžete nejčastěji potkat. Jak vyměnil armádní uniformu za obchod a co je jeho největší motivací na každém kroku? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Realitního makléře si možná představíte jako kravaťáka, který od střední školy pracoval na svém vystupování, četl knihy o obchodu a honil se za čísly. Proto vás asi překvapí, že Vlastova cesta k realitám je úplně jiná. A to diametrálně! Nezačínal totiž v saku a košili, ale ve vojenské uniformě jako velitel hradní stáže. Ano, slyšíte dobře. Té hradní stráže, co se střídá před Pražským hradem a vydrží stát bez mrknutí oka celý den, ať děláte sebevětší opičky. A protože měl Vlasta v této pozici povinné pravidelné čtrnáctidenní volno, věnoval ho sebevzdělání a výpomoci ve firmě u otce. Tam se poprvé setkal se obchodem, který se mu zalíbil.

Zrod společnosti s jasnou představou

Rozhodl se proto odejít z armády a našel si práci v realitní agentuře. Asi nikoho nepřekvapí, že za nějakou dobu se ze začínajícího makléře postupně vypracoval až na obchodního ředitele a společníka pardubické pobočky Century 21. Protože ho ale nebavilo poslouchat vedení, založil si vlastní společnost. Vlastovým cílem bylo dělat to jinak - být normální.


TALANDA Invest: "Nejsme největší, dokonce neprodáváme ani nejvíc realit na světě – my jsme prostě normální."


Negativní motivace jako hnací síla

To, že je Vlastimil tvrdý pracant dokazuje v každé své činnosti. Během dvou a půl let měla TALANDA Invest čtyři pobočky v různých městech a na svém úspěchu poctivě pracuje dál. Co je ale jeho největším hnacím motorem? Negativní motivace a náročná žena!

Zní to možná zvláštně, ale myšleno je to v tom nejlepším slova smyslu. Vlasta říká, že každý úspěšný muž, zejména obchodník, potřebuje bubáky, které ho straší, že o něco přijde. A právě díky nim pracuje potom dvakrát tolik. Proto jsou pro něj tolik důležité jeho děti a manželka, díky kterým ví, jak velkou cenu má se snažit a nepolevovat.

Video jako důkaz

Vytrvalost a normální přístup zastává Vlasta při všem, co dělá. A že předchozí řádky v sobě nenesou žádnou nadsázku, dokazuje i následující video: https://www.youtube.com/watch?v=nQ9xe-B6vZ8.